Recenzja “Bridgertonowie” Tom 1-4

“Brigertonowie” autorstwa Julii Quinn to książki wydawane w Polsce przez wydawnictwo Zysk i S-ka. Za granicą jak i w Polsce, seria cieszy się ogromną popularnością, a na jej podstawie powstał serial na Netflixie.

O autorce

Julia Quinn to autorka takich powieści jak “Odważna i zakochana” seria o “Brigertonach”, “Małżeństwo ze snów”, czy serii książek “Bevelstoke”.

Bridgertonowie. Tom 1-4- autorstwa Julii Quinn 

W skład pakietu “Bridgertonowie” Julii Quinn wchodzą cztery książki: “Mój książę”, “Ktoś mnie pokochał”, “Propozycja dżentelmena”, “Miłosne tajemnice”. “Mój książę” to pierwszy tom serii, i opowiada o Daphne Bridgerton, która marzy o wielkiej miłości, lecz mężczyźni, z którymi się spotykała, traktowali ja tylko jako przyjaciółkę. Książę Simon, który jest na wydaniu, ma dość już zalotów wielu kobiet naraz, i wraz z Daphne ma zamiar zawrzeć układ. Oboje mają udawać zakochanych w sobie parę, która ma pokazywać się głównie w miejscach publicznych. Dzięki temu, książę Simon uwolni się od natrętnych kobiet, a Daphne na pewno znajdzie w ten sposób miłość swojego życia. Mimo że starają się zachować swój sekret z dala od innych, ich zaloty stają się czymś więcej niż tylko fikcją. “Ktoś mnie pokochał”- wicehrabia Bridgeton wybrał już kandydatkę na żonę, jest tylko jeden mały kłopot a postaci jej starsza siostra Kate. Kate to zwykła intrygantka, która swoją determinacją i manipulacja może dokonać wszystkiego, czego tylko pragnie. Wicehrabia Bridgeton mimo tego, że wybrał już Edwin na żonę, to nie ona zagoszcza w jego snach, lecz właśnie Kate. Nie wie jeszcze, że starsza siostra chce, uchronić Edwin, przed zwykłym naciągaczem. “Propozycja dżentelmena”- Sophie Beckett zawsze marzyła, aby na balu znaleźć swojego księcia z bajki. I mimo tego, że jest córką hrabiego, jej macocha zdegenerowała ja do roli służącej. Kiedy więc nadarza się okazja, aby Sophie mogła zatańczyć z samym Benedictem Bridgerton, nie zastanawiaj się ani chwili, i po wspólnie spędzonej nocy, oboje są w sobie zakochani. Jednak następnego dnia Benedict nie może znaleźć swojej wybranki, a w dodatku w jego myślach zagościła jedna z pokojówek, której rysy wyglądają mu niezwykle znajomo.  “Miłosne tajemnice”- Penelopa Featherington jest skrycie zakochana w Colinie Bridgertonie, który po powrocie do Londynu, ma inne kłopoty. Szybko odkrywa, że niejaka lady Whistledown ciągle wspomina o nim, w swoich artykułach. Colin będzie musiał zdecydować, czy Penelope będzie dla niego deska ratunku, czy największym zagrożeniem.